Bestsellery, Odetchnij od miasta. Podróże z dzieckiem

Z dzieckiem w świat

Z dzieckiem w świat

Wycieczka w towarzystwie kilkulatka to nie lada wyzwanie. Tola Piotrowska udowadnia jednak, że dla chcącego nie ma rzeczy niemożliwych. Autorka książki Odetchnij od miasta. Podróże z dzieckiem zabiera czytelników w podróż po różnych zakątkach kraju. Pokazuje, że z dala od domu cała rodzina może miło spędzić czas. Wspomniana pozycja przyda się także jako inspiracja w określaniu kierunku i celu wyprawy.

Pasja podróżowania

Rynek wydawniczy obfituje w podręczniki poświęcone podróżowaniu. Odetchnij od miasta. Podróże z dzieckiem jest wyjątkowy, ponieważ pokazuje ten temat z perspektywy rodziców małych dzieci. A ta bywa bardzo odmienna od punktu widzenia pozostałych turystów. Nawet krótka wyprawa z maluchem wiąże się ze szczególnymi wyzwaniami. Zmusza do wzięcia pod uwagę takich aspektów jak:

  • atrakcje dla najmłodszych,
  • nocleg z możliwością dostawienia łóżeczka,
  • spokojna okolica, umożliwiająca maluchowi sen.

Tola Piotrowska zaraża pasją podróżowania, jednocześnie podkreślając, jak dużo przyjemności daje rodzinne zwiedzanie kolejnych regionów kraju. Jej książka jest inspirująca i stanowi wartościowe antidotum na wszechobecny strach przed zabieraniem dzieci na dłuższe wyprawy. Autorka Odetchnij od miasta. Podróże z dzieckiem ma mnóstwo pomysłów na zorganizowanie wyjazdu. Dodatkowo pokazuje, które miejsca są szczególnie warte zobaczenia.

Dziecko w drodze

Warto dać dziecku szansę na odnalezienie się w podróży. Rodzice często błędnie, a na pewno pochopnie, zakładają że ich pociecha będzie marudzić i zepsuje cały wyjazd. Tymczasem w podróży dziecko ma możliwość nauczenia się wielu nowych rzeczy. W nieznanych miejscach łatwo przyciągnąć jego uwagę. Po całym dniu wrażeń maluch będzie zapewne tak zmęczony, że szybko zaśnie. Opiekunowie zyskają natomiast czas dla siebie. Tola Piotrowska pokazuje, że z dzieckiem można odnaleźć się zarówno w hotelu ze spa, jak i na kempingu. Satysfakcja z wyprawy w znacznym stopniu zależy od nastawienia dorosłych. Jeżeli oni będą się dobrze czuli, ich pociech też zachowa spokój. Na pewno opłaca się próbować, na początek można wybrać się gdzieś na weekend czy kilkudniowy urlop. Cel wyprawy nie musi znajdować się na drugim końcu kraju. Mnóstwo ciekawych miejsc na pewno uda się znaleźć bliżej. Potem stopniowo można wydłużać podróże, aż uda się zobaczyć wszystkie wymarzone atrakcje. Kilkuletnie dziecko nie zapamięta wszystkich zobaczonych miejsc. Zostanie w nim jednak zaszczepiona pasja do podróżowania, więc w przyszłości może zechce tam wrócić.

Książka zdjęcie od freepik - pl.freepik.com